Spokojená učitelka

Série sebe-rozvojových seminářů pro školy

Vnímám povolání “učitel/ka” jako poslání, které nemůže dělat jen tak někdo.

Zvláště v dnešní době  je toto povolání velice náročné a nedoceněné. Vážím si všech, kdo tuto práci dělají a proto je svou vlastní prací podporuji.

Moje podpora spočívá v sérii sebe-rozvojových seminářů zaměřených převážně na tato témata:

  • zvládání stresu a jak reagovat ve stresových situacích
  • jak se zklidnit, uvolnit, seznámení se s meditací
  • sebe-poznání - identifikace přirozených silných stránek a jejich uplatnění a rozvoj
  • práce s časem a energií
  • odhalení strachů a omezujících přesvědčení, které nám brání se cítit spokojeně
  • porozumění tomu, jaké jsou naše základní lidské potřeby a jak si je můžeme naplňovat a tím tak zlepšit kvalitu našeho života

Patříte-li mezi paní učitelky, které mají zájem o osobní rozvoj a chtějí ho dopřát nejen sobě, ale i ho zprostředkovat svým kolegyním případně kolegům, neváhejte a ozvěte se.

Ráda Vám svou nabídku těchto seminářů představím osobně (online forma přes Google Meet nebo Zoom) a vysvětlím další podrobnosti (množství seminářů, konkrétní témata, počet účastníků, forma seminářů, cena...).

Reference ze seminářů

Pro mě je každý seminář celkem náraz. Dojde a docvakne mi spousta věcí, se kterými jsem nebyla spokojená a nad kterými často přemýšlím, ale sama nejsem schopna nahlédnout je z jiného úhlu pohledu, často mě to ani nenapadne. Po semináři dlouho a intenzivně zpracovávám ty AHA momenty. Za úspěch považuju tisíc malých drobností, které si díky našim setkáním uvědomuju a tím pádem je můžu ovlivnit. Např. napětí v rukou, práce s emocemi, celkové zpomalení, správné dýchání a teď už jen minimální multitasking ( abych neztrácela čas čištěním zubů, tak jsem s dřív kartáčkem v puse byla schopná přendat prádlo z pračky do sušičky a u toho vyleštit zrcadlo 🙂 ) To už nedělám. Takže dobrý! Meditace byla bomba, z alfa vln jsem se dlouho nemohla dostat, byla jsem jako zfetovaná 🙂
Radka na začátku
Tato neobyčejná setkání mi přinesla hodně nových vhledů, pomohla mi nahlédnout můj život z jiného úhlu, ať už se to týká výchovy dětí, pracovního nasazení, organizace času, nebo životosprávy. Semináře, na které jsem se vždycky těšila, byly pečlivě připravené, profesionálně a citlivě vedené a šikovně propojovaly teorii s praxí. Největší přínos pro sebe vidím v poslední lekci Jak mít více spokojenosti - 6 lidských potřeb. Pochopila jsem tak nejednu situaci a chování lidí v mém okolí, samozřejmě i moje vlastní. Rovněž sdílení s účastníky kurzu je něco, co mi otevřelo nové obzory a často zrelativizovalo moje starosti 🙂 Co se změnilo v mém životě je, že si víc vážím volného času, dovolím si odpočívat a zároveň zkouším důležité věci neodkládat. V seminářích se nám dostávalo povzbuzení, pochopení, cenných rad a také inspirace. Jsem ráda, že jsem měla možnost něco takového absolvovat. Děkuji 🙂
Radka na konci
Na naší škole mám mimo jiné na starosti i rozvoj našeho učitelského sboru. Celý náš tým byl za poslední měsíce vystaven mnoha výzvám a novým problémům, které způsobily nárůst stresových situací, komunikačních nedorozumění a hlavně množství práce, spojené s novým způsobem výuky. Abych našemu kolektivu pomohla a podpořila ho v těchto situacích, vybrala jsem pro ně sérii seminářů s názvem Spokojená učitelka, které vede Pavla. Tyto semináře nám pomáhají se lépe vypořádat nejen s každodenními stresovými situacemi, ale i se zvětšeným objemem práce. Díky nim jsme schopni si držet i v současné složité situaci nadhled a odstup a nacházet jiné úhly pohledu na naše problémy. Přispívají tak k našemu většímu klidu a vzájemnému porozumění, což nám pomáhá udržet si velmi dobré vztahy v rámci našeho kolektivu. Na Pavle oceňuji nejen její dlouholeté zkušenosti z oblasti vedení lidí a práce s lidmi, ale především její přátelský, citlivý a přesto přímý přístup k pojmenování problémů a společného nacházení řešení. Semináře s Pavlou mohu vašemu kolektivu vřele doporučit, budete mile překvapeni, co vše se sami o sobě dozvíte.
Jana
Jsem Ti moc vděčná, že jsi mě během minulých dvou měsíců provedla způsoby ovlivňování mysli podle Joe Dispenzi. Ukázala jsi mi, že lze mít důvěru v prozřetelnost. Učila jsi mě neprikládat význam záporným myšlenkám a zbavit se stereotypů, které člověka ničí a on si myslí, že se jich zbavit nelze. Vysvětlila jsi mi, jak je důležité podpořit dobrou myšlenku kladnou emocí, aby se mohly dít změny. Pomohla jsi mi po letech se vracet sama k sobě a svým potřebám, též nahlédnout pod pokličku vlastní motivace. Pomohla jsi mi promyslet psycho hygienu, zásady klidného spánku a dobrého probuzení. Odhalila, které aktivity mě nabíjí a naopak, které mi neprospívají. Doporučila mi knihy a filmy, které mě v uzdravování posunou dal, aktivovala moji představivost. Myslím, že jsi nastartovala proces mého uzdravování a i díky Tobě to všechno tak skvěle skončilo. Jsem zdravá!
Katka
Svůj názor jsem si tvořila už v průběhu kurzu. Převažovalo tajemství nového, neokoukaného, převládala euforie ze setkávání s lektorkou a mými kolegyněmi. Ale čas plynul a mně se v hlavě rodily další myšlenky. Jsou věci, které dělám instinktivně, na druhou stranu jsem v průběhu života (i toho pedagogického) získala spoustu informací. Pod vedením Pavly se řada z nich začala propojovat, často jsem si říkala, ano, toto je můj případ. Na své cestě hledání a objevování jsem se poznávala, dokonce jsem si několik "aha" zvnitřnila. Netýká se to jen mého osobního života, ale i velmi významně toho profesního. Jako učitelka jsem ta, která učí příkladem. Už samotné sebevzdělávání je vhodné následování, ale aplikace poznaného je k nezaplacení. Pokud chceme jako učitelé obstát, buďme rádi za tyto příležitosti.
Šárka
Na začátku musím říct, že jsem se na semináře přihlásila s tím, že mě nabízená témata zaujala čistě teoreticky a že jsem si řekla, že neuškodí, se něco víc o stresu a zklidnění v dnešní době dozvědět. Hned první seminář mně ale ukázal, že nepůjde o teoretické přednášky. Díky společnému sdílení jsme byly vždy aktivně vtaženy do tématu. Společným sdílením jsem jednak blíž poznala některé kolegyně a jednak jsem si uvědomila, že s řadou problémů, o kterých si člověk myslí, že trápí jen jeho, se potýkají i jiní. Zkrátka, že v tom nejsem sama. Všechny témata byla zajímavá – kdo by se nechtěl dozvědět, jak mít víc volného času, energie nebo spokojenosti. Pro zklidnění jsem začala používat metodu dýchání a určitě mám v plánu najít si meditace, které by mně vyhovovaly. Materiály ze seminářů mám pečlivě uložené a určitě se k nim budu postupně vracet a rady ze seminářů využívat. Pavlo, moc děkuju za společně strávený čas.
Jindřiška

Mám zájem o více informací k seminářům