Můj příběh a mé zkušenosti

Můj příběh:

Odjakživa mám ráda pohádky a nejraději ty, se šťastným koncem. Dívka potká svého prince na bílém koni, stane se princeznou, mají spolu kupu dětí a žijí na zámku, šťastně až do smrti.

I já jsem toužila po takové pohádce.

Přála jsem si práci, která mě bude bavit a dobře živit, báječného manžela, krásný dům blízko lesa a 2-3 děti. Jednoduše spokojený život.

Vše se zdálo, že běží jako po másle. Hned po škole jsem získala prima práci. Po dvou letech jsem se stala manažerkou a nastartovala kariéru. Doma na mě čekal trpělivý a hodný manžel a víkendy jsme trávili na chalupě v jižních Čechách. Zní to téměř pohádkově, že?

Co nikdo nečekal a hlavně já ne, byla diagnóza “neplodnost”.

Proč zrovna já?

Propadla jsem se do beznaděje. Nevěděla jsem co dál, nic mi nedávalo smysl. Po neúspěšném umělém oplodnění to náš vztah nevydržel a rozvod na sebe nenechal dlouho čekat.

Celá ta situace mě dovedla ke zkoumání mého vnitřního světa. Co vlastně chci? Jaký má být můj partner? Začala jsem mnohem více poslouchat svou intuici, svůj vnitřní hlas.

Brzy se objevil můj nový partner a díky alternativní medicíně se mi podařilo otěhotnět přirozenou cestou. Narodil se nám syn, po dvou letech dcera a vše se zdálo být perfektní. Ale já jsem se pořád necítila šťastná. Partner s námi byl jen málo, byl hodně času v práci a na mě vyskakovala moje prázdnota. Opět mě to dovedlo dovnitř, k sobě.

Znovu se objevily ty stejné otázky:

Co chci? Jak chci žít a s kým? 

Nakonec jsem odešla od partnera i s dvěma malými dětmi (5 a 3 roky). Cítila jsem se zklamaná, zraněná a ublížená - jako oběť. Sama před sebou jsem selhala. Můj sen se rozsypal jako domeček z karet. Byla jsem na vrcholu své kariéry, ale naprosto semletá životem - práce, děti, domácnost, dovolená a zase to stejné.

Přicházely další a další otázky:

Kdo vlastně jsem? Proč tu jsem? Co je můj smysl života? Co chci? Co mě baví? Co chci dělat?

A až to všechno zjistím, co s tím?

Stála jsem na křižovatce a nevěděla kudy dál. Už nebylo od koho odcházet. A tak jsem se pustila do hledání. Během koučovacího výcviku na mě vyskočilo tolik kostlivců z mé vlastní vnitřní skříně, že nebylo kam utéct a tak jsem je postupně odklízela. Nejhorší byl ten se jménem - “vztah s tím pravým”.  Možná vám to bude připadat dětinské, ale já pořád někde hluboce uvnitř opravdu věřila, že HO (pana Božského - ženy vědí) jednou potkám. 

A víte co stačilo? Rozhodnout se.  Samotné rozhodnutí mi trvalo půl roku. Byl to půl rok váhání, vymlouvání, schovávání se sama před sebou i před světem. Teprve tehdy, když jsem se opravdu rozhodla, tak jsem ho potkala.

Jenže co čert nechtěl, mělo to jeden háček. Byl sice pozorný, přitažlivý a charismatický. Láskyplně a vědomě mi naslouchal a mé děti pro něho nebyly překážkou. Jen to datum narození, které měl a dodnes má v občance je o 18 let později, než to moje. Ano rozumíte správně, byl (a stále je)  o 18 let mladší než já.

No to si ze mě vesmír snad dělá srandu...

Nastala konečně moje vysněná pohádka. Měla jsem zázemí, splacené dluhy, prodanou chalupu a tak dostatek financí na případnou změnu v práci, a to nejdůležitější, měla jsem vztah s princem. Připadala jsem si jako princezna, vlastně spíš jako královna, protože ty už přeci mají něco odžito a jsou moudré. Chybělo už jen miminko a vše by bylo dokonalé.

Bohužel přišlo něco zcela neočekávaného. Semlelo se to vše během pár měsíců. Nejprve mi zemřela maminka. Doslova pár dní na to, jsem odešla téměř po 18 letech z korporátního prostředí.  Otěhotněla jsem a velmi se radovala, ale ne dlouho. V prvních týdnech jsem potratila a propadla se na úplné dno. A co teď? Buď se něco změní a nebo raději umřu.

Přišla ZMĚNA, ta největší a nejdůležitější. Změnila jsem se já sama. Vrátila jsem se k sobě.

Prošla jsem spoustou kurzů, seminářů, víkendů, konzultací a i k šamanovi jsem zavítala. Absolvovala jsem řadu technik jako aquahealing, holotropní dýchání či vaginální mapování. Největší inspirací pro mě byl Joe Dispenza a jeho meditace. Rovněž Tony Robbins a jeho psychologicko koučovací výcvik, který mě velmi posunul.

To vše mi pomohlo se zorientovat v mém vnitřním světě, objevit své dary a talenty a vydat se za svou vlastní vizí.

Dnes provádím lidi jejich vnitřním světem a oni se tak učí: zase cítit své tělo, rozpoznat, že mají strach nebo jsou ve stresu, zklidnit se, hospodařit se svou energií, vybírat si své myšlenky a cítit se dobře, objevit své dary a talenty, poslání a mnoho dalšího.

Naplno využívám své dary jako - empatii, vnímavost, naslouchání, spiritualitu, schopnost popsat pocity druhých a položit ve správný okamžik tu správnou otázku. Vlastně je ani nepokládám já, ale jakoby mi je našeptával vesmír.

Sama se neustále učím, poznávám nové a rostu. 

Mé zkušenosti:

 • 18 let vedení lidí v korporátních společnostech v oblasti financí a personalistiky, 16 let se věnuji osobnímu rozvoji, 13 let mamka dvou báječných dětí. Všechny tyto zkušenosti mě nesmírně obohatily a umožnily mi stát se každý den lepší verzí sebe sama.
 • Personalistitce jsem se věnovala ve společnostech: GTS, Accenture Services, Xerox, ARVAL CZ.
 • Jsem certifikovaná koučka se zaměřením na osobní, pracovní a týmový koučink. Nejčastějšími tématy individuálních konzultací jsou - strachy a pod nimi skrytý potenciál, sebehodnota, osobní vize/ poslání, ale i mnoho dalších. 
 • V současné době studuji koučovací výcvik u nejlepšího z koučů na světě - Tony Robbins (Robbins - Madanes Training)
 • Prošla jsem řadou velmi zajímavých kurzů (např. základy neurovědy - Joe Dispenza, Kineziologie, Reiki, MBTI typologie, Matrix a vědomé bytí, Umění doteku,...) a neustále se dále rozvíjím.
 • Každý den medituji, spoustu let i když někdy méně intenzivně cvičím jógu a miluji tanec.

Co mě baví:

 • Když mohu ostatní inspirovat pouhým sdílením mých osobních zkušeností: "Kudy chodím tudy inspiruji."

Co jsou mé dary:

 • Empatie - vnímám a cítím to, co cítí druzí a pomáhám jim dávat do slov jejich vlastní emoce.
 • Vnímavost toho, co se děje kolem nás, i když to nevidíme - energie, pocity, nálady,...
 • Schopnost naslouchat tak, že mi nic neunikne a nasměruji Vás na ta nejzajímavější místa ve Vašem vnitřním světě
 • Vědomá spiritualita - umím být nohama na zemi, ale i v napojení a ve flow. Jak říká můj velký učitel Joe: "Jednou nohou v kvantovém poli a jednou nohou v realitě."

Firemní údaje

Tyto stránky provozuje Ing. Pavla Váňová

Meduňková 723/55
Praha 10 - Kolovraty
103 00
IČ: 74335308

Pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky nebo nás chcete kontaktovat, prosíme, napište naší Terezce na podporu - s láskou se o vás postará.

e-mail: [email protected]

telefonní číslo: +420 777 014 952