Moje nevhodné myšlenky mi způsobily bolest zad, že jsem skoro nemohla chodit…co mi z toho stavu pomohlo?

Po strašně dlouhé době jsme s Mírou vyrazili na „romantický víkend“ ve dvou mimo Prahu a těšili se jak si odpočineme. Bez dětí a s odhodláním, že notebook zapneme jen když si budeme chtít pustit film.

Lehké zklamání nastalo už při příjezdu, kdy namísto útulného apartmánu u lesa na nás čekal „guest room“ sice v domě u lesa, ale velmi vlhký a „voňavý“ (rozumějte zatuchlý), jen s malým oknem a příšerně měkkou matrací.

Moje naladění už při odjezdu nebylo nic moc, jelikož jsem se před odjezdem jen asi na hodinku potkala po 5 týdnech s dětmi a radostně jim oznámila, že se budeme stěhovat, což dcera přivítala s jejím obvyklým nadšením ke všemu novému, ale synova reakce mě zmrazila na několik hodin.

Celý večer se mi nedařilo vypnout hlavu, zklidnit mysl a odpoutat se od všeho co každý den zažívám a hlavně od setkání s dětmi. Dle toho vypadalo moje sobotní ráno. Měkká postel a spousta nevhodných myšlenek ze mě udělala téměř lazara, který se vykoulel z postele, ale záda mě bolela tak, že jsem myslela, že polezu po 4. Dovlekla jsem se s podporou Míry a ve společnosti našeho veselého psa na proházku, ale zpátky už jsem málem nedošla.

Udělala jsem ROZHODNUTÍ, že už nechci trpět bolestí ani minutu a šla do akce. Ta v mém případě spočívala v tom, že jsem našla odvahu a vše Mírovi s největší možnou laskavostí, jakou jsem v tu chvíli dokázala, komunikovala, co se ve mně všechno děje. Bylo to pro mě fakt těžké, protože Míra už od pátku večera byl skvěle dovolenkově naladěn a navíc ten pobyt byl jeho dárek pro mě k narozeninám. A já mu začala říkat, že se mi tam nelíbí, že ten pokoj je malý a smradlavý, že nemám ráda překvapení, že tam jsou divné energie, je to moc blízko domova a že bych nejraději jela domů. A jak jsem zklamaná ze synovo reakce na to stěhování a spoustu dalších věcí, které ve mně byly nashromážděné. Prostě jsem ty otravné myšlenky, které mi způsobovaly bolest zad vyřkla nahlas.

A co se nestalo? Nastala obrovská úleva. Po teplé sprše, chvíli ulevného pláče a vypovídání se, záda polevila a já se zase mohla v klidu nadechnout a vykročit. Obdivuji Míru, že to všechno ustál a jsem mu nesmírně vděčná, jak trpělivě mi naslouchal a hledali jsme společně řešení. Změna fokusu (přesměrování myšlenek) na to, jak to vyřešíme a jak si to můžeme udělat hezké nás zachránila. Ano, i Míru toto moje naladění na pár hodin stáhlo do nepříjemného naladění, ale i on pak popracoval se svými myšlenkami a dali jsme to.

A víte co nám v tom všem pomohlo nejvíce? Dalo by se říci, že náhoda, ale jelikož na náhody nevěřím, tak řekněme, že to byl vesmír. Už v pátek večer při procházce jsme narazili na výlohu, kde velkými písmeny bylo napsáno FLOATING – hluboká relaxace v uzavřené vaně s velmi slanou vodou, která vás nadnáší a vy se můžete plně uvolnit do alfa až théta mozkových vln.

Floating vana

Oba jsme se na sebe podívali a bylo jasné, že v sobotu jdeme. A tak se i stalo. V sobotu odpo jsme každý strávili sám se sebou v této úžasné vodní slané lázni, ve tmě za doprovodu meditativní hudby nebo v tichosti. Tato hodinka nám pomohla vrátit se k sobě, uvědomit si co je pro nás důležité, co v životě opravdu chceme. Nevím jak vy, ale já se občas v ruchu běžných dní odpojím od toho, co vlastně chci a tak si pak kladu tuto otázku a čekám co přijde za odpověď. Přišla jako vždy velmi krásná odpověď. Chci mít KLID a získám ho tak, že si budu plnit své sny. A najednou bylo mé naladění úplně jiné. Viděla jsem vše v jiném odstínu, šedou vystřídala růžová a pochybnosti nahradila víra a nadšení.

Tento meditativní stav nám velmi pomohl a zachránil celý náš víkend. Navíc to byl skvělý zážitek i pro naše těla. Meditujeme pravidelně, ale toto byla meditace na druhou. Jen tak si plavete nadnášeni slanou vodou, jako byste se vznášeli ve vesmíru a nic vás v tu chvíli nebolí a netíží.

Proč vám to vlastně všechno píšu? Pokud vás cokoliv bolí nebo trápí, sledujte své myšlenky. To ony stojí za vaším naladěním a fyzickým rozpoložením. Jste svobodní a vždy máte volbu se rozhodnout myslet na něco jiného.

Meditace je úžasný nástroj, jak tuto dovednost sledování myšlenek ovládnout a trénovat a pokud budete mít možnost někdo vyzkoušet Floating, tak určitě neváhejte. My to rozhodně zase zopakujeme, protože jak už jsem psala – tak pro mě to byla meditace na druhou.

Mějte pohodové dny a klidnou mysl.

Pavla

Komentáře